



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 6 |
| Output Current | 12 mA |
| Number of Circuits | 6 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 6 |
| Turn-On Delay Time | 18 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 18 ns |
| High Level Output Current | -12 mA |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Number of Outputs | 6 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | LV-A |
| Logic Level - Low | 0.5 V |
| Logic Level - High | 1.5 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29395
Ext.Price$0.29395
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29395 | $0.29395 |
| 10 | $0.25949 | $2.59490 |
| 50 | $0.22906 | $11.45300 |
| 100 | $0.19629 | $19.62900 |
| 500 | $0.16820 | $84.10000 |
| 1000 | $0.15265 | $152.65000 |
| 3000 | $0.13854 | $415.62000 |
| 5000 | $0.12573 | $628.65000 |
